fbpx

Klīnika Denta

IETEIKUMI NO MŪSU PUSESScreen-Shot-2022-03-24-at-09.59.30-1200x726.jpg

TouchWhite – patentēta jaunākās paaudzes zobu balināšana ar Fotona Er-Yag lāzera palīdzību!

Ideāli balts smaids tagad ātrāk un drošāk ar modernāko dentālo Lāzeriekārtu!

Ieguvumu:

 • Līdz pat 10 reizēm īsāks procedūras laiks;
 • Ilgstoši notūrīgs rezultāts jau pēc vienas procedūras;
 • Mazāks zobu jūtīgums pēc zobu balināšanas;
 • Drošāks – nav lieka termiskā slodze uz zoba;
 • Pacientu apmierinātības un pārliecības pieaugums.  

             

Pirms                                           Uz zobiem tiek uzklāts balināšanas gēls                        Tūlīt pēc tam

Ekskluzīvas TouchWhite zobu balināšanas priekšrocības Tev!

Patentētā Fotona lāzera TouchWhite balināšanas sistēma ir efektīvākā un vismazāk invazīvā zobu balināšanas metode ar lāzera palīdzību. TouchWhite Er:YAG balināšanas metode ir izrādījusies ērtāka pacientiem, vienlaikus panākot tādu pašu vai labāku balināšanas efektivitāti. Arī tāpēc, ka balinošais līdzeklis paliek uz zoba īsāku laiku, palielinās pacienta drošība un komforts, kā arī zobi pēc procedūras ir mazāk Jūtīgi.

Kas ir TouchWhite zobu balināšana?

TouchWhite zobu balināšanas metode ir ātrākā, maigākā un minimāli invazīvākā zobu balināšanas procedūra ar lāzera palīdzību, izmantojot unikālu Er:YAG lāzera viļņa garuma mijiedarbību.

Kā TouchWhite zobu balināšana strādā?

Fotona TouchWhite® ir patentēta zobu balināšanas  sistēmā, kurā tiek izmantots Er:YAG lāzera

 vilnis, kurš tiek maksimāli absorbēts ūdenī, kas ir galvenā balināšanas gēlu sastāvdaļa. Pateicoties augstajai absorbcijai balinošajos gēlos, Er:YAG lāzera stars pilnībā uz

sūcas gēlā un neiekļūst cietajos audos vai zoba pulpā, kā tas notiek ar citām lāzera balināšanas metodēm (1. att.).

 

Kāpēc ir svarīgs viļņa garums?

Ar Fotona Lightwalker Er:YAG lāzeri, stars tiek pilnībā absorbēts balinošajā gēlā, kas tiek uzklāts uz zoba, un pats zobs netiek uzkarstēts. Savukārt ar diodes lāzeri viļņa garums gēlā tiek absorbēts salīdzinoši vāji, un diožu lāzera gaisma tieši uzsilda visu zobu. (Kas palielina zoba jūtīgumu) Tieši tāpēc Er:YAG lāzera jauda TouchWhite tehnikā tiek izmantota daudzreiz efektīvāk, un gēlu var uzsildīt līdz augstākai temperatūrai, neapdraudot zobu vai pulpas drošību. Līdz ar to TouchWhite procedūru var veikt ar minimālu nevēlamo termisko slodzi uz zoba, un zobu balināšanas ātrums palielinās  5–10 reizes (2. att.).

2. att.: TouchWhite® zobu balināšana būtiski saīsina balināšanas laiku.

Zobarstnieciba-berniem-1200x801.jpg

Zobārstniecība bērniem ar lāzertehnoloģiju ir zobu labošana bez sāpēm, urbšanas un asiņošanas.

Vai spējat iedomāties zobu labošanu bez urbšanas, bez vibrācijas, bez asiņošanas un ar ātrāku dzīšanas procesu? Tagad, tas ir iespējams ar Lāzera palīdzību zobārstniecībā Denta.

Kariesa noņemšana, iespējams, ir vissliktākā jūsu bērnu zobārsta apmeklējuma daļa. Urbšanas skaņa, “šprice” un sāpes parasti ir pirmais iespaids, par kuru viņi domā, kad pieminiet viņu nākamo tikšanos ar zobārstu.

Zobārstniecība bērniem ar lāzertehnoloģiju ievieš būtiskas pārmaiņas bērnu zobārstniecībā. Tagad mazo pacientu zobiņus ir iespējams labot neizmantojot tradicionālās zobārstnieciskās manipulācujas – zobu urbšanu un anestēziju, kas bērniem rada īpašu diskomfortu un sāpju izraisošas sajūtas.

Inovatīvā lāzertehnoloģija zobārstniecībā piedāvā modernu alternatīvu, kas šajā nozarē ir īstas pārmaiņas – rotējošos instrumentus (urbjus) aizstāj lāzera gaismas stari.

Piedāvājam pierakstīties pie mūsu bērnu zobārsta Romāna Ošenieka uz bezsāpīgu zobu ārstēšanu bērniem. (pakalpojums ir NVD finansēts ar pacienta līdzmaksājumu – cenas, var apskatīties mājas lapā denta.lv)

Tas, ko kādreiz nespējām iedomāties zobārstniecībā, šodien ir ļoti reāls ar Fotona Nd:Yag un Er:Yag lāzera zobu lāzerprocedūrām:

– zobu labošana bez urbšanas;

– mazāka zobu asiņošana;

– zonu labošana bez anestēzijas (atkarīgs no pacienta sāpju sliekšņa);

 • ātrāka ārstēšana;
 • ātrāka dzīšana.

Lāzertehnoloģijā lāzera gaismas stars strādā bez kontakta ar zoba cietajiem audiem, līdz ar to neveidojas urbšanai raksturīgā skaņa un vibrācija, kas mazajiem pacientiem, ļauj justies daudz komfortablāk. Tas ir pilnīgi jauns pieredzes līmenis, kas rada lielāku sirdsmieru gan vecākiem, gan bērniem, vienlaikus palīdzot zobārstiem atgriezt smaidu viņu pacientu sejās.

Pierakstāties, izmantojot pieteikumu formu – https://www.denta.lv/#lead-form-lv

Vai zvanot uz reģistratūru 67553339 vai 20289289.

 

 

Ieva-Henkuzena-1200x801.jpg

Dr. med. Ieva Henkuzena

 

Mūsdienās zobārstniecības pacientiem ir vēlme saņemt ārstēšanu, kas būtu mazsāpīga vai nesāpīga, maz invazīva un ātra. Tas tiek pamatots ar pārsvarā tiešsaistes portālos iegūtu informāciju par sagaidāmajām manipulācijām, iespējamām komplikācijām un ārstēšanas izmaksām.

Straujā tehnoloģiju ienākšana zobārstniecībā ir nodrošinājusi ārstiem iespēju veikt gan ievērojami precīzāku ar mutes dobuma veselību saistīto problēmu diagnostiku, gan piedāvāt pacientiem efektīvākus zobu atjaunošanas risinājumus. Datortomogrāfija ierasto divdimensiju attēlu vietā izveido trīsdimensiju modeļus, kas ļauj zobārstam analizēt zobus no jebkāda leņķa – nofotografējot zobu šķērsgriezumā, analizēt tā iekšējās struktūras. Izmantojot konusa staru datortomogrāfiju (CBCT), ārsts spēj izšķirt gan cietos kaulaudus, gan mīkstos (nervus, asinsvadus) audus un tā plānot iespējami precīzāko ārstēšanu. Savukārt CAD/CAM tehnoloģijas piedāvā ātrus risinājumus zobu protezēšanas jomā.

Tomēr, kā liecina Nordstat 2020. gada pētījums, 71{886e43c75cedeb5562fd73baaa7b33138966c3a84c3beee38f03d09d2bf3fa1a} Latvijas iedzīvotāju uzska

ta, ka, neraugoties uz inovatīvajām tehnoloģijām, ārstēšanas nodrošināšana bez sāpēm ir svarīgākais veiksmīgas zobārstniecības nosacījums. Iespējamās zobu sāpes ārstēšanas laikā ir svarīgākais diskomforta iemesls 62{886e43c75cedeb5562fd73baaa7b33138966c3a84c3beee38f03d09d2bf3fa1a} Latvijas iedzīvotāju, kuri domā par gaidāmo vizīti pie zobārsta, savukārt 82{886e43c75cedeb5562fd73baaa7b33138966c3a84c3beee38f03d09d2bf3fa1a} Latvijas iedzīvotāju ir piedzīvojuši ilgstošu diskomfortu pēc zobārsta apmeklējuma.

Zobārstniecībā izmantojamās lāzeru tehnoloģijas var būtiski izmainīt šādu pacientu dzīves kvalitāti, mazinot stresa un trauksmes līmeni. Kā zināms, lāzeru tehnoloģijas tiek plaši izmantotas dažādās nozarēs, tostarp militārajā nozarē, rūpniecībā un medicīnā. Parasti jēdziens “lāzers”  pacientiem izraisa pozitīvas asociācijas. Iespējams, tas ir iepriekšējās pieredzes rezultātā, kad tika veiktas citas medicīniskas procedūras, kas bija saistītas ar ievērojami mazākām sāpēm, samazinātu asins zudumu, minimālu anestēzijas nepieciešamību un, visbeidzot, bet ne mazāk svarīgi, ievērojami samazinātu diskomfortu pēc ārstēšanas procedūrām, jo pacienti var atsākt ikdienas aktivitātes īsi pēc ārstniecisko manipulāciju veikšanas.

Jau trešo desmitgadi lāzeri tiek izmantoti arī zobārstniecībā, kur tehnoloģija attīstās ļoti dinamiski. Mūsdienās ir pieejami jauni lāzeri ar plašu raksturlielumu klāstu, kurus izmanto dažādās zobārstniecības jomās. Jaunu ierīču un tehnoloģiju radīšana zobārstniecībā vienmēr ir bijis izaicinājums. Pēdējās divās desmitgadēs ir gūta liela pieredze un jaunas zināšanas.

Zobārstniecībā izmantojamo lāzeru attīstības vēsture

Gaisma vienmēr ir fascinējusi cilvēci. Literatūras avotos ir daudz aprakstu par to, ka gaisma senajām kultūrām ir bijis dziedināšanas avots. Gaismas izmantošana fotodinamiskai terapijai ļāva senajām civilizācijām ārstēt dažādas dermatoloģiskas slimības, izmantojot augos sastopamās ķīmiskās vielas, kas piedalās fotosintēzes procesā. Pirms vairāk nekā 200 gadiem ārsti Eiropā piedāvāja terapiju, izmantojot gan mākslīgi radītu, gan dabisko gaismu.

Pirmais īpaši zobārstniecībai paredzētais lāzers parādījās tirgū 1989. gadā. Kā galveno aktīvo elementu tajā izmantoja ar neodīmu leģēta itrija alumīnija granāta kristālu (Nd:YAG). Mutes dobuma audu apstrādei tika izmantota maza diametra optiskā šķiedra, caur kuru plūda zemas vidējās jaudas fotonu enerģija, ko ražoja šis lāzers. Šo tehnoloģiju vispārējā medicīnā izmantoja kopš 1975. gada. Divdesmitā gadsimta 80. gados vispārējā, sejas žokļu um mutes ķirurģijā parasti tika izmantoti oglekļa dioksīda (CO2) lāzeri.

Kopš tā laika ārstēšanas protokolos ir ieviesti gan jauni lāzeri, gan dažādi izstaroto viļņu garumi, kas nodrošina iespējas tos izmantot gan cieto, gan mīksto audu apstrādei operācijās un rehabilitācijai. Fotonu enerģija ar unikālām monohromatisma un koherences īpašībām, kas tiek pārraidīta caur ergonomisku piegādes sistēmu, kļūst par jaunu instrumentu zobārstniecībā.

 

Lāzers zobārstniecības klīnikā

Līdz ar jaunākās paaudzes lāzeriem zobārstniecības pasaulē ir ienākusi jauna, progresīva tehnoloģija Latvijā, tagad arī  zobārstniecības klīnikā DENTA šādas procedūras veic Dr. med. Ieva Henkuzena.Lāzeru iekļaušana tradicionālajos ārstēšanas protokolos palīdz uzlabot gan ārstēšanas prognozes, gan rezultātus. Klīnikā DENTA lāzerus pielieto visos zobārstniecības aspektos: periodontoloģijā, ortodontijā, endodontijā, estētiskajā zobārstniecībā, atjaunojošajā zobārstniecībā, protezēšanā, zobu implantoloģijā un bērnu zobārstniecībā. Turklāt īpašus ārstēšanas protokolus fotodinamiskās terapijas ietvaros var izmantot kā palīgmetodes hronisku patoloģiju un infekcijas ierosinātu slimību ārstēšanā.

Mutes dobuma higiēnas uzturēšanai, smaganu stiprinājuma atjaunošanai, zobu protezēšanā, smaganu ķirurģijā, zoba kroņa pagarināšanai, zobu depigmentācijai un balināšanai izmanto Nd:YAG lāzeru. Savukārt konservatīvajā zobārstniecībā – erbija (Er, Cr:YSGG, 2780 nm un Er:YAG, 2940 nm) un 9300 nm oglekļa dioksīda lāzeri ļauj nodrošināt alternatīvu un papildinājumu klasiskajiem zobārstniecībā izmantotiem rotējošiem instrumentiem – zobu urbjiem.

Konservatīvajā zobārstniecībā tradicionālā kariozā dobuma sagatavošana ar rotējošiem ātrgaitas un maza ātruma rotējošiem instrumentiem tiek aizvietota ar kariozā bojājuma lāzera ablāciju. Lāzeri palīdz nodrošināt nervu šķiedru bloķēšanu, kas izraisa pretsāpju un pretiekaisuma iedarbību.

Ķirurģisko manipulāciju gadījumā ārsts, kurš izmanto lāzeru, reti izmanto injicējamu anestezējošo līdzekli, strādā labi pārskatāmā operācijas laukā un parasti ķirurģisko brūci neslēdz ar ierastajām šuvēm. Pacientam tādējādi procedūra ir nesāpīgāka, pēcoperācijas laikā ir neliels pietūkums un mazāks rētaudu veidošanās risks.

Interesanti, ka daudzi pacienti atzīmē savu pozitīvo lāzermedicīnas pieredzi, kas saistīta ar citām medicīnas nozarēm, jo īpaši dermatoloģiju, savukārt daži ir pauduši neizpratni par vārdu “radiācija”, kas apzīmē pēdējo burtu akronīmā Laser. Labi apmācīts lāzera klīnikas darbinieks spēj paskaidrot, ka zobārstniecībā izmantojamie lāzeri patiešām veido starojumu, bet elektromagnētiskā spektra siltuma daļā, nevis jonizējošajā daļā, ko izmanto radioloģiskajā izmeklēšanā.

Lāzera izmantošanas zobārstniecībā ierobežojumi

Lāzera, tāpat kā jebkura cita instrumenta, izmantošanā pastāv noteikti ierobežojumi. Lāzeri ir salīdzinoši dārgi un prasa atbilstošu profesionālo sagatavotību. Ārstam ir jābūt ļoti labi apmācītam, lai novērtētu pacienta klīnisko problēmu. Pēc rūpīgas klīniskās situācijas analīzes jāpieņem atbilstošs lēmums par to, kāds viļņa garums, jauda un/vai enerģijas blīvums tiks izmantots, un tas savukārt būs atkarīgs no mērķa audu absorbcijas. Nereti ārstam ir jāmaina tradicionālais klīniskais protokols. Tā, piemēram, ar lāzeru apstrādātās brūces malas nav tik asas, kā izmantojot skalpeli. Turklāt, tā kā šuves tiek reti izmantotas, lāzera brūce sadzīst pēc t. s. sekundārā brūces dzīšanas parauga. Pacientam jāsniedz pēcoperācijas periodam atbilstoši skaidrojumi un norādījumi.

Jāpiebilst, ka erbija un 9300 nm oglekļa dioksīda lāzeri nespēj izņemt no zobu audiem metāla, zelta vai porcelāna restaurācijas, tāpēc joprojām jāizmanto klasiskie rotējošie instrumenti.

Secinājumi

 

Minimāli invazīva pieeja operatīvās un konservatīvās zobārstniecības manipulācijām ir viens no protezēšanas un estētiskās zobārstniecības mērķiem. Pašreizējā tendence ir pēc iespējas mazināt ārstniecisko procedūru ietekmi uz mīkstajiem un cietajiem mutes dobum

a audiem. Sākot ar mazāk invazīvu periodonta slimību ārstēšanu līdz visaptverošai mutes dobuma rehablitācijai, mūsdienās ārstēšanas standarts paredz pēc iespējas vairāk saglabāt zobus un tos aptverošos mīkstos audus. Šo mērķi var sasniegt, izmantojot inovatīvus materiālus, tehnoloģijas un uzlabotas klīniskās metodes.

Lāzera tehnoloģiju izmantošana ir guvusi popularitāti dažādās zobārstniecības specialitātēs un disciplīnās, tostarp endodontijā, protezēšanā, mutes, sejas un žokļu ķirurģijā, ortodontijā, zobu periodontoloģijā, implantoloģijā, bērnu zobārstniecībā un estētiskajā zobārstniecībā.

Lāzeri ir īpaši noderīgi bērniem un vecāka gadagājuma pacientiem, jo to pielietošana nodrošina gan satraukumu mazinošu, drošu vidi, gan saudzējošu mutes dobuma aprūpi. Analizējot klīniskos pētījumus, var secināt, ka lāzera pielietošana, īpaši bērnu zobārstniecībā, gūst arvien lielāku nozīmi un tieši bērni jāuzskata par pirmajiem pacientiem, kuriem būtu jāveic zobu ārstēšana ar lāzeriem. Lāzers var nodrošināt efektīvu dezaktivācijas un koagulācijas efektu piena zobos, kas īpaši svarīgi zoba pulpas ārstēšanas gaitā, stāsta Ieva Henkuzena.

Lāzeru izmantošana ir radikāli mainījusi dažādus ar mutes dobuma aprūpi saistītus ārstēšanas protokolus un ir svarīgs nosacījums klīniku attīstībai nākotnē, jo dod iespēju zobārstam īstenot kvalitatīvāku zobārstniecību.

 

 

Pie lāzerzobārstniecības profesionāles Dr. med. Ieva Henkuzena var pierakstīties klīnikā DENTA. 

Izmantojot pieteikumu formu mūsu mājaslapā – https://www.denta.lv/

Vai zvanot uz reģistratūru 67553339 vai 20289289.

 

Raksta autore: Ieva Henkuzena

Periodontita-arstesana-1200x801.jpg

Periodontīta ārstēšana ar lāzertehnoloģiju revolucionārs un nesāpīgs risinājums, kas iznīcina baktērijas un palīdz uzturēt zobus veselus ilgu laiku. Lāzera tehnoloģiju izmantošana nu jau ir starp vadošajām ārstēšanas metodēm cīņā ar periodonta slimību.

Kas ir periodontīts un kāpēc tas jāārstē?

Periodontālās saslimšanas var skart visu vecuma pacientu grupas. Smaganu asiņošana un smaganu recesija ir smaganu iekaisuma un periodonta slimības pazīmes, ko izraisa baktēriju klātbūtne un iekaisums smaganu audos. Pārsvarā gados jauniem pacientiem novēro iekaisumu smaganu audos, kas izpaužas kā smaganu asiņošana un to dēvē par gingivītu. Šo slimību var izārstēt, ja pacients turpmāk cītīgi kopj mutes dobumu, kā arī regulāri apmeklē zobu higiēnistu. Ja iekaisums smaganu audos netiek ārstēts, notiek pakāpeniska zobu balstošo kaulaudu noārdīšanās, ko sauc par periodontītu. Šo slimību izārstēt vairs nevar, bet var tikai apturēt un novērst tās izpausmes, ar nosacījumu, ka pacienta mutes dobuma higiēna ievērojami uzlabojas.

Kā notiek periodontīta ārstēšana ar lāzertehnoloģiju?

Klasiski periodontīts tiek ārstēts ar antibakteriāliem preperātiem, fizioterapiju un pat ķirurģisku iejaukšanos. Savukārt lāzer periodontoloģija ir salīdzinoši neilga procedūra un ar ātru iedarbību – vienas zonas apstrāde ilgst tikai dažas minūtes, un rezultāti ir redzami jau pēc pirmās procedūras. (piemēram, smaganu asiņošana izzūd jau nākamajā dienā). Tikpat būtiski ir tas, ka ar lāzertehnoloģiju ir iespēja izārstēt smaganas grūti pieejamās vietās, kur nav iespējamas tikt galā ar citām metodēm.

Smaganu slimībām progresējot, nelielā dabiskā sprauga starp smaganām un zobiem var palielināties, veidojot padziļinājumus, ko sauc par periodonta kabatām, kuras var piepildīties ar aplikumu un baktērijām. Kabatām padziļinoties, bieži vien ir nepieciešamas ķirurģiskas procedūras, lai piekļūtu šīm dziļajām infekcijas zonām.

Ķirurģiskie lāzeri piedāvā jaunu alternatīvu skalpeļa ķirurģijai, kas ļauj veikt šādas procedūras ātrāk un mazāk traumējoši. Lāzera šaurais gaismas stars, atpazīstot specifiskos baktēriju pigmentus, noņem tikai slimos smaganu audus bez iegriezumiem un ar minimālu veselo audu bojājumu. Lāzera pulsējošā enerģija ne tikai precīzi nosaka un iznīcina slimos audus, bet arī ierobežo pārmērīgu siltuma uzkrāšanos, kas var arī sabojāt veselus audus. Lāzers arī ierobežo asiņošanu, nodrošinot asinsvadu koagulāciju. Rezultātā ir mazāk audu pārrāvuma un bojājumu, mazāk asiņošanas un nav vajadzības pēc šuvēm. Kad operatīvais lauks ir rūpīgi iztīrīts, lāzera radītais siltums hermetizē audus, veidojot asins recekli. Tas palīdz novērst baktēriju atkārtotu iekļūšanu un atkārtotu inficēšanu apstrādātajā zonā. Lāzera spēcīgā baktericīdā iedarbība un tūlītēja audu koagulācija veicina ātru brūču sadzīšanu un samazina pēcoperācijas komplikāciju risku.

Bet vai tā ir tikpat efektīva kā tradicionālā procedūra? Vairāki pētījumi liecina, ka panākumu rādītāji ir vienlīdzīgi kā ar parasto ķirurģiju. Un pacienti ar lāzerterapiju norāda uz mazāku sāpju un diskomforta sajūtu pēc tam ar ātrāku atveseļošanās laiku.

Kāpēc izvēlēties lāzerterapijas ārstēšanu?

Būtisku lomu periodontoloģijā ieņem zobārstniecības lāzeri, kas ir zema emisijas enerģija un īpaši drošā veidā mijiedarbojas ar mērķa zonām. Lāzeri nodrošina ātru, vienkāršu un ļoti efektīvu ārstēšanu tādām procedūrām kā dziļo smaganu kabatu slēgtā kiretāža, smaganu plastika, smaganu pigmentācijas noņemšana, zoba kroņa daļas pagarināšana u.c. Fotona divu viļņu garuma Er:YAG un Nd:YAG zobārstniecības lāzeri ir ideāli instrumenti, lai veiktu visdažādākās ar lāzera palīdzību veiktas periodonta procedūras minimāli invazīvā un izmaksu ziņā izdevīgā veidā.

Periodontālā lāzerterapija ir minimāli invazīva procedūra, kas ir būtisks uzlabojums salīdzinājumā ar parasto operāciju. Lai novērstu baktēriju uzkrāšanos dziļās smaganu kabatās, smagākos periodontīta gadījumos nepieciešama ķirurģiska ārstēšana – tiek veikta neliela operācija ar mērķi pilnībā piekļūt zoba saknes citādi neaizsniedzmām vietām, pilnībā notīrot un nogludinot saknes virsmu. Savukārt, ar lāzera staru ir ērti piekļūt iekaisušajiem smaganu audiem un noņemt aplikumu no zoba saknes.

Kādas lāzertehnoloģijas izmanto periodontīta ārstēšanā?

Periodontīta ārstēšana ar lāzertehnoloģiju Fotona’s TwinLight® Periodontal Treatment (TPT) ir visaptveroša un minimāli invazīva periodonta terapija, kas ietver divus visefektīvākos zobārstniecības lāzera viļņu garumus: Er:YAG un Nd:YAG. TwinLight® pieeja nodrošina viļņa garuma optimizētu ārstēšanu periodonta terapijai (piemēram, WPT™), kas rada optimālus apstākļus periodonta audu dziedināšanai. Turklāt TPT novērš infekciju un veicina kabatas dziļuma samazināšanos.

TwinLight® procedūra tiek veikta trīs vienkāršos soļos:

1. solis: Nd: YAG lāzers noņem slimo periodonta kabatas epitēlija oderi jeb gļotādas pārklājslāni un uzlabo piekļuvi saknes virsmai.

2. solis: Er: YAG lāzeru izmanto, lai rūpīgi noņemtu mikrobu bioplēvi un cieto aplikumu no saknes virsmas.

3. solis: Nd: YAG lāzera enerģija tiek izmantota, lai koagulētu un veicinātu stabila asins recekļa veidošanos.

Kādi ir ieguvumi ārstējot periodontītu ar lāzeri?
 • Nekavējoties novērš smaganu asiņošanu.
 • Attīra un sterilizē dziļās periodonta kabatas, bez iegriezumiem, diskomforta un sāpēm.
 • Visbiežāk izmanto mazāk anestēziju un arī ķirurģiskā iejaukšanās vairs nav nepieciešama.
 • Samazina vai novērš zobu izkrišanas risku.
 • Atjauno kaulus, nodrošinot ātrāku dzīšanu un izcilus klīniskos rezultātus
 • Palielina periodonta ārstēšanas panākumu līmeni un samazina sāpes pēc ārstēšanas.
 • Atveseļošanās un dziedināšanas laiks ir īsāks, arī pēcoperācijas diskomforts.
Zobu aprūpe pēc terapijas

Jūsu atveseļošanās laiks un zobu aprūpe pēc terapijas būs atkarīga no vairākiem faktoriem, piemēram, lāzerterapijas ārstēšanā izmantotā viļņa garuma un veselības stāvokļa. Pēc lāzerterapijas pēcoperācijas aprūpe būs individuāla jūsu dziedināšanas procesam, un zobārsts sniegs jums konkrētas vadlīnijas.

Parasti uzreiz pēc periodonta lāzerterapijas var rasties šādi simptomi:

 • Jūsu smaganu audu krāsas izmaiņas.
 • Viegls pietūkums lāzera apstrādes vietā.
 • Neliels  apstrādāto audu un zobu jutīgums.
 • Nepatīkama garša no izrakstītā mutes skalošanas līdzekļa.

Jāņem vērā, ka šie simptomi, nav salīdzināmi ar pašsajūtu, ja periodontīts tiek ārstēts ar ķirurģisko iejaukšanos.

Mēs iesakām atveseļošanās laikā ēst mīkstu, bet barojošu pārtiku. Izvairīties no īpaši karstiem un pikantiem ēdieniem, kā arī košļājamām gumijām, cietajām konfektēm, cepumiem, čipsiem un citiem kraukšķīgiem ēdieniem, lai jūsu smaganas varētu atveseļoties bez traucējumiem.

Arī mutes dobuma higiēnas rutīnas ievērošana arī pēc periodonta terapijas ir ļoti svarīga, lai izvairītos no infekcijas atkārtošanās. Zobārsts sniegs norādījumus par to, kā vislabāk rūpēties par lāzerterapijas ārstēšanas vietām, kā arī visu mutes dobumu. Bet kopumā zobu tīrīšana divas reizes dienā, smaganu tīrīšana vienu reizi dienā ar zobu diegu, ūdens zobu apūdeņotāju vai citu starpzobu tīrīšanas līdzekli un regulāra skalošana ar pretmikrobu mutes skalošanas līdzekli būs jūsu augstākās klases mutes kopšanas pamatpīlāri, kas būtu jāievēro regulāri.

Ir neticami redzēt, cik tālu ir attīstījusies zobārstniecība, un mazāk sāpīga un mazāk invazīva smaganu slimību ārstēšanas iespēja ir tik pieejama un vilinoša. Ja, ideja par smaganu lāzerķirurģiju var izklausīties jums piemērota, pieņemot šo lēmumu, vislabākais ir meklēt konsultāciju pie uzticama zobārsta. Ja tāds Jums vēl nav, tad klīnikā Denta ir vairāki zobārsti ar padziļinātām zināšanām  jaunāko tehnoloģiju lāzerzobārstniecībā.

Video resurss Youtube

Lasi arī šeit par jaunākajām tehnoloģijām: 21. gadsimta zobārstniecība-lāzertehnoloģiju zobārstniecība

Lazertehnologiju-Zobarstnieciba-Fotona-LightWalker-1200x800.jpg

Lāzertehnoloģiju zobārstniecība ir 21. gadsimta zobārstniecība. Daudzi pacienti apzinās lāzertehnoloģiju priekšrocības medicīnā. Tādas pašas priekšrocības tagad gūst arī lāzertehnoloģiju zobārstniecība. Klīnikā Denta mēs lepojamies, ka mums ir vismodernākā zobu lāzera iekārta Fotona Lightwalker, kas ir piemērota smaganu slimību problēmu ārstēšanai, lai gan tā strauji iegūst popularitāti Eiropā un ASV, mēs esam viena no pirmajām klīnikām Latvijā, kas ir ieguldījusi līdzekļus šajā sarežģītajā iekārtā.

Fotona Lightwalker lāzertehnoloģijas ierīce paredz drošu un uzlabotu procedūru, kas iedarbojas uz vidēji smagiem vai smagiem smaganu slimību apgabaliem, palīdzot atstāt veselos audus neskartus. Tā arī ļauj apstrādāt daudz dziļākas periodonta kabatas, kurām parasti būtu nepieciešami skalpeļi un šuves. Tas padara ārstēšanu ātrāku, ērtāku un vairumā gadījumu ievērojami lētāku.

Lāzerprocedūra iznīcina specifiskas baktērijas un noņem zobakmeni zem smaganu līnijas, lai jūsu veselie audi varētu no jauna piestiprināties pie zoba.

Atšķirībā no parastās smaganu dziļās tīrīšanas, tādejādi var iekļūt visā periodonta kabatas dziļumā un ievērojami samazina operācijas nepieciešamību. Ieguvumi, ko pamanīsiet, ir:

 • Īsāks ārstēšanas laiks
 • Samazinātas izmaksas
 • Mazāk smaganu recesijas
 • Mazāk diskomforta

Jāuzsver, ka ne visi zobārstniecības lāzeri ir vienādi. Lielākajai daļai parasto lāzeru ir ierobežots pielietojums, un to nav iespējas izmantot periodonta slimību ārstēšanā. Tomēr uzlabotais Fotona Lightwalker ir augstākās klases lāzeris un tiek uzskatīts par inovatīvu iekārtu zobārstniecības sfērā. Tas nodrošina audu dzesēšanu ar ūdeni un apvieno zobārstniecībā divus labākos lāzera viļņa garumus: Er:YAG un Nd:YAG. Kā minēts iepriekš, šīs īpašības ievērojami uzlabos ārstēšanas panākumus un saīsinās atveseļošanās laiku.

Lāzertehnoloģiju zobārstniecība – Lāzera periodonta ārstēšanas priekšrocības
 • Dziļus periodonta defektus var ārstēt bez operācijas.
 • Labāki rezultāti ar mazāku smaganu recesiju nekā parastā ķirurģija.
 • Zaudēto audu reģenerācija daudzos gadījumos bez operācijas.
 • Pieskaršanās punktu precizitāte, kas nozīmē, ka tiek noņemti tikai slimie smaganu audi un veseli audi paliek neskarti.
 • Iznīcina kaitīgās baktērijas bez nepieciešamības lietot antibiotikas.
 • Mierīgāka ārstēšanas pieredze bez urbjošām vai skrāpējošām skaņām.
 • Droša lietošanai ap restaurācijām, piemēram, kroņiem un zobu implantiem.

Lāzera periodonta ārstēšana ir ne tikai drošāka, neķirurģiska procedūra, kas nodrošina labus rezultātus, bet tā ir piemērota arī cilvēkiem, kuri lieto kompleksu medikamentu terapiju dažādu slimību gadījumos. Kad pacientam tiek veikta parastā periodonta operācija, šīs zāles bieži var ietekmēt dzīšanu un izraisīt pēcoperācijas komplikācijas, taču, tā kā lāzerterapija ir daudz mazāk invazīva, tagad ir iespēja baudīt veiksmīgu terapiju. Pat pacienti, kuri lieto antikoagulantus, var droši saņemt periodonta lāzerterapiju, jo lāzers cauterizē zonu, lai kontrolētu vai novērstu asiņošanu.

Tāpēc, ja vēlaties, lai jūsu smaganu slimība tiktu vienreiz un uz visiem laikiem atrisināta, zvaniet mums pa tālruni 67553339 un uzziniet, kā jūs varētu gūt labumu no periodonta lāzerterapijas.

 

Kapes-Ordoline-1200x801.jpg

Kas tas ir Ordoline?

Ordoline ir jaunākās paaudzes sakodiena labošanas un zobu rindas izlīdzināšanas sistēma, izmantojot katram individuāli izstrādātas caurspīdīgas kapes. Šīs ortodontiskās zobu kapes nodrošina nemanāmu ārstēšanu un acīmredzamu rezultātu bez breketēm.

Kam tās ir piemērots?

Ortodontija ir zobārstniecības nozare, kas pierāda to, ka mūsdienās iegūt līdzenus zobus un skaistu smaidu ir iespējams jebkurā vecumā un ne tikai vieglākos zobu iztaisnošanas gadījumos, bet arī sarežģītās sakodiena koriģēšanas situācijās. Šī metode ir piemērota arī bērniem un ārstēšanu ar kapēm var sākt tad, kad pacientam jau ir visi pastāvīgie zobi.

Kādas ir priekšrocības salīdzinājumā ar klasiskajām breketēm?

Salīdzinot ar parastajām breketēm šī metode ir ērta un ēstētiska. Zobu izlīdzinātāji ir gandrīz neredzami, tāpēc apkārtējie var pat nenojaust, ka veicat zobu taisnošanu.

Elaineru galvenās priekšrocības salīdzinājumā ar breketēm:

 • nav metāla stiepļu, kas varētu radīt diskomfortu mutes ādai
 • ērtāk un vieglāk ēst, jo kapes var izņemt ēdot
 • īsāks ārstēšanas laiks un retāks zobārsta apmeklējumu skaits
 • saudzējoši gan zobiem, gan smaganām
 • ērti tīrīt zobus, var paralēli balināt zobus
 • mazāk sāpju un labāks prognozējamais rezultāts

Jaunākās paaudzes Ordoline sistēma ir izstrādājusi arī  aplikāciju ClinCheck, kur var vizualizēt ārstēšanas plānus.

Ārstēšanas gaita un izgatavošanas process?

 1. Pirmā ortodontiskā vizīte un pārbaude ietver visus nepieciešamos izmeklējumus (3D rentgenu, fotogrāfijas un zobu skenējumu).
 2. Izmantojot Jūsu zobu skenējumus tiks izstrādāta digitālā vizualizācija ClinChek programmatūrā, kur apskatāms gan ārstēšanās plāns un laiks, gan sagaidāmais rezultāts. Tiek apstiprināts ārstēšanās plāns.
 3. Labratorijā tiks izgatavots speciāli Tev piemērots zobu kapju komplekts, kas Tev būs jānēsā 20-22 stundas dienā, noņemot tās tikai lai ēstu, tīrītu zobus vai lietotu zobu diegu.
 4. Kapes tiks individuāli sanumurētas, kas būs  jāmainā patstāvīgi ik pēc 2 nedēļām. Kopējais kapju skaits ir atkarīgs no jūsu situācijas sarežģītības un ortodenta ārstēšanas plāna.
 5. Vizīte pie ārsta reizi 2-3 mēnešos, lai pārbaudītu ārstēšanas gaitu.
 6. Kopējais ārstēšanas ilgums mainās atkarībā no ortodonta receptes sarežģītības. Gala rezultātu varēs redzēt pēc aptuveni 8-18 mēnešiem.

Kā darbojas caurspīdīgās zobu taisnošanas kapes?

Caurspīdīgās zobu kapes, tāpat kā cita veida zobu breketes, darbojas kā izlīdzinātāji, pakāpeniski nobīdot zobus ideālā stāvoklī, padarot zobus taisnus. Tas tiek panākts, valkājot virkni izlīdzinātāju, secīgi vienu pēc otra. Katrs izlīdzinātājs pārvieto zobus līdz 0,3 mm, līdz tiek sasniegts ideāls zobu stāvoklis. Šie izlīdzinātāji ir caurspīdīgi un gandrīz nepamanāmi. Jūs brīvi varēsiet justies cilvēku priekšā un neviens neskatīsies uz jūsu zobiem, kā tas parasti notiek ar metāla vai keramiskām breketēm.

Ko vēl būtu jāņem vērā?

Terapijas laikā ar neredzamo ortodontisko ierīci vēlams izvairīties no krāsainiem ēdieniem un dzērieniem, piemēram, kafijas, sarkanā vīna, kokakolas. Ir arī ieteicams nesmēķēt.

rekomendacijas-pec-zoba-ekstrakcijas-scaled.jpeg

Rekomendācijas pēc zoba ekstrakcijas jeb zoba izraušanas:

 • Tampons (ja tāds ir) jātur mutē no 15 līdz 20 minūtes.
 • Vēlams lietot aukstu kompresi, piespiestu pie operācijas rajona no ārpuses. Tas mazinās tūsku un asins izplūduma rašanās iespēju.
 • Ēst nedrīkst 2 stundas pēc zoba raušanas.
 • Lietojiet zāles, ja zobārsts jums tās ir nozīmējis!
 • Pirmajās dienās izvairieties no jebkādām fiziskām aktivitātēm un pirts.
 • Pirms un pēc operācijas nedrīkst smēķēt – nikotīns negatīvi ietekmē brūci.
 • Pirmo dienu laikā pēc operācijas izvairieties no spēcīgas skalošanas.
 • Lai gan labai mutes dobuma higiēnai ir milzīga nozīme laba dzīšanas procesa norisē, operācijas rajonu tīriet maigi un uzmanīgi.
 • Sākot ar otro dienu, mute ir jāskalo ar ārsta ieteiktu skalošanas līdzekli- parasti 2x dienā. Skalojiet uzmanīgi!
 • Neaiztieciet brūci ar pirkstiem vai kādiem citiem priekšmetiem.
 • Dzīšanas periodā izvairieties no alkohola, sevišķi no alus un vīna!
 • Šuves, ja tādas ir uzliktas, ir jānoņem pie zobārsta pēc 10 līd14 dienām.

SIA”Klīnika Denta” ķirurgi ir ar lielu pieredzi un spēj tikt galā ar smagiem guļošiem gudrības zobiem. Lai maksimāli atsāpinātu šo procedūru mūsu zobārsti izmanto tikai kvalitatīvu un sertificētu anestēziju. Pēc zobu ekstrakcijas lūgums, ievērot zobārsta norādījumus un rekomendācijas.

Ja, Jums ir kādi neskaidri jautājumi sakarā ar veiktajām ķirurģiskām manipulācijām un dzīšanas procesu – lūgums, sazināties ar savu ārstējošo zobārstu un saņemsiet Jums individuālas rekomendācijas pēc zoba ekstrakcijas.

Sazinies ar Klīnika Denta!

Reģistratūras talr: 20289289 vai 67553339!

shutterstock_181949540-1200x800.jpg

Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ulla. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip ex ea commodo consequat.

Sazināties

Sazināties jau tagad

Zobārstniecība, kas padarīs Tavu smaidu neatvairāmu!


Telefons saziņai

Reģistrācija
67553339, 20289289Piesakies e-pastā

pieraksties@denta.lvKlīnika Denta

Kontaktinformācija

Brīvības gatve 230
Tel. 67553339


Sekojiet mums

Sociālajos tīklosCopyright by SIA “Klinika Denta” 2022. All rights reserved.

Zobārstniecības klīnikas Denta logotips