Profesionālā zobu higiēna ir nepieciešama ikvienam: gan bērniem (līdz 18.gadiem BEZMAKSAS), gan pieaugušajiem (ņemot vērā katra pacienta individuālas īpašības). Turklāt, vizīte pie zobu higiēnista 2 reizes gadā, garantē padarītā darba kvalitāti.
Ortodontiskās ārstēšanas laikā mutes dobuma higiēnai ir nepieciešams pievērst maksimālu uzmanību sakarā ar augstu komplikāciju risku. Nevainojamu tīrību palīdzēs sasniegt vizīte pie mūsu higiēnistēm apmēram reizi 6 mēnešos.
Zobu higiēnu ieteicams veikt divas reizes gadā, kā arī konsultēties par zobu un mutes veselības stāvokli.
Zobu higiēnas procedūra aizņems 40 minūtes līdz 1 stundai laika.Higiēnas procedūras laikā Jūsu smaids kļūs baltāks, jo zobiņi tiks atbrīvoti no aplikuma un zobakmens.
Bērnu zobu higiēna:
Rūpes par bērna zobiem sākas jau mammas puncī, kad topošā māmiņa regulāri apmeklē higiēnistu un paralēli salabo zobiņus. Bērniņš piedzimst ar sterilu mutes dobumu, mikroflora tajā veidojas vēlāk un ar pirmo buču no tēta, mammas vai jebkura ģimenes locekļa, kuram mutē ir kāda mutes dobuma saslimšana , viņš saņem arī sliktās baktērijas. Lai zobiņi spētu turēties pretī šīm agresīvajām baktērijām, ir jāievēro ļoti rūpīga mutes dobuma higiēna jau no pirmā zobiņa. Šo uzdevumu sākumā veic vecāki, tad no apmēram 3 gadu vecuma pieslēdzas zobu higiēnists un līdz pat 8-9 gadu vecumam zobu tīrīšana mājās notiek vecāku kontrolē,jo bērniņa roku motorika vēl nav pilnībā nobriedusi, tādēļ vecākiem zobiņi ir jāpārtīra.
Pirmā vizīte pie higiēnista bērniņam var būt jau agrākā vecumā – pasēdēt mammai vai tētim klēpī, iepazīties ar kabinetu, ar dūcošo birstīti, kura noņem sliktos zobgraužus, ar putekļu sūcēju siekalām un gaisa pūtēju. Ļoti svarīgs ir pirmais kontakts ar higiēnistu, no tā ir atkarīga turpmākā sadarbība. Patstāvīgi bērniņš krēslā sēžas apmēram 3 gadu vecumā, zobiņi tiek apskatīti, nopulēti, uzlikts garšīgs fluoru saturošs gels,higiēnists izstāsta vecākiem un bērniņam par zobu kopšanu mājās. Higiēnistu ieteicams apmeklēt reizi gadā, 7,11 un 12 gadu vecumā – divreiz gadā, jo tad aktīvi notiek zobu maiņa uz pastāvīgajiem zobiem un kopšana ir īpaši rūpīgi jāuzmana.
Balstoties uz jaunākajiem pētījumiem, jau no pirmā zobiņa ir jālieto zobu pastas ar fluoridu saturu vismaz 1000 ppm, jo tikai tā var panākt efektīvu pretkariesa darbību. Tas ir rakstīts uz iepakojuma. Uz zobu birstītes jāliek zobu pasta zirņa lielumā un zobus tīra divreiz dienā – pēc brokastīm un pirms gulētiešanas. No apmēram 7 gadu vecuma bērns var sākt lietot zobu diegu. Ja, nav platu spraugu starp piena zobiem, tad higiēnists iesaka vecākiem diegot zobiņus arī piena sakodienā jau no 3 gadu vecuma.
Bērniņiem no pusotra gada vecuma ir ieteicams dzert uz nakti tikai tīru ūdeni un izvairīties no nakts barošanām ar saldu dzērienu vai maisījumu. Tas viss var veicināt pudeļu kariesa rašanos un piena zobu zaudēšanu, kas savukārt noved pie problēmām ar sakodienu, brīdī, kad šķiļās pastāvīgie zobiņi.
Jāatceras, ka tikai veiksmīga un regulāra sadarbība starp higiēnistu, bērnu un vecākiem nodrošina labu rezultātu un veselīgus zobiņus.
Skaists smaids ir mūsu un mūsu bērnu panākumu atslēga un mēs, vecāki, esam atbildīgi par to.