08:00 - 20:00

Brīvības gatve 230, Rīga

Jaunumi
Revolūcija zobārstniecībā: Mutes dobuma diagnostika ar mākslīgā intelekta palīdzību

Jaunumi

IETEIKUMI
NO MŪSU PUSES

Revolūcija zobārstniecībā: Mutes dobuma diagnostika ar mākslīgā intelekta palīdzību

Revolūcija zobārstniecībā

Mēs dzīvojam laikā, kad mākslīgais intelekts (MI) arvien vairāk pārņem dažādas nozares, sākot no finansēm līdz veselības aprūpei. Likumsakarīgi, arī zobārstniecībā var būt lieli ieguvumi no MI, lai arī mašīnmācīšanās tehnoloģiju attīstība ir tikai sava ceļa sākumā. 

Šajā rakstā pastāstīsim par MI izmantošanu zobārstniecībā, precīzāk – mutes dobuma diagnostikā. Esam gandarīti, ka “Dentā” pirmoreiz Latvijā ir pieejama objektīva pacienta zobu stāvokļa diagnostika ar MI palīdzību, ļaujot labāk prognozēt ārstēšanas plānu un padarīt ārstēšanu efektīvāku.

Mākslīgā intelekta priekšrocības zobārstniecībā

VIens no nozīmīgākajiem MI pielietojumiem zobārstniecībā ir rentgenoloģijas jomā. Mašīnmācīšanās algoritmi spēj analizēt zobu rentgena attēlus un atklāt pat vismazākos caurumus, ko cilvēka acs varētu nemanīt, kā arī nopietnākas problēmas agrīnā attīstības stadījā. Tas ļauj pacientiem iegūt objektīvu analīzi par savu mutes dobuma stāvokli, kā arī atrast sev piemērotāko, kompetentāko un ekonomiski izdevīgāko speciālistu.

MI priekšrocības mutes dobuma diagnostikā:

  • 100% objektivitāte. Neatkarīga diagnostika, kas nepieļauj cilvēciskas kļūdas;
  • Precīzākas diagnozes un prognozes. Izslēdz vajadzību pacientam apmeklēt vairākus speciālistus;
  • Laika un izmaksu ekonomija. Tā kā diagnostikas process ir automatizēts, zobārsti var ātrāk un efektīvāk izvērtēt zobu stāvokli un īsākā laikā palīdzēt vairāk pacientiem. 
  • Iespēja konstatēt problēmas agrīnā stadijā, piemēram, kariesu, smaganu slimības un pat mutes vēzi, ļaujot zobārstiem iejaukties, pirms stāvoklis pasliktinās.
  • Iespēja pārbaudīt iepriekšējo speciālistu darba kvalitāti.

Lai gan MI izmantošana zobārstniecībā vēl ir agrīnā stadijā, tā jau sniedz ievērojamas priekšrocības pacientiem. MI tehnoloģijai turpinot attīstīties, mēs redzēsim vēl precīzākas diagnozes, personalizētus ārstēšanas plānus un uzlabotus rezultātus pacientiem.

Kā strādā MI mutes dobuma diagnostika?

Mākslīgais intelekts darbojas, apvienojot lielu datu apjomu ar ātru, iteratīvu apstrādi un inteliģentiem algoritmiem. Zobārstniecības MI programma ir apmācīta uz lielām zobu attēlu datu kopām sadarbībā ar pasaules labākajiem stomatologiem un rentgenologiem. 

Programma ir izanalizējusi jau vairāk nekā 9 miljonus zobu un atpazīst vairāk nekā 65 veidu stomatoloģisko saslimšanu, tai skaitā arī slēpto saslimšanu – un tas viss notiek milisekunžu laikā.

Ne velti mākslīgais intelekts un mašīnmācīšanās tehnoloģijas ir tik aizraujošas un perspektīvas. To izmantošana ļauj zobārstiem precīzāk un ātrāk nekā jebkad agrāk diagnosticēt slimības, nodrošinot labākus ārstēšanas rezultātus pacientiem.

Mākslīgais intelekts spēj konstatēt: 

– Zobu bojājumus;
– Smaganu saslimšanas;
– Caurumus zobos (pat pavisam nelielus);
– Retinētus/distopētus zobus;
– Žokļa problēmas;
– Blakusdobumu problēmas;
– Mutes vēzi.

Mūsu klīnikā MI diagnostika tiek veikta zobārsta konsultācijas ietvaros, MI programmā ielādējot pacienta panorāmas rentgenu. Kad MI ir veicis mutes dobuma stāvokļa analīzi un sniedzis izrakstu, zobārsts izklāsta pacientam diagnosticētās esošās vai potenciālās nākotnes problēmas. Viss process, kopā ar rantgena veikšanu un konsultāciju, aizņem aptuveni pusstundu.

Revolūcija zobārstniecībā: Mutes dobuma diagnostika ar mākslīgā intelekta palīdzību

Izraksta piemērs no MI programmas. Pelēkā krāsā iekrāsoti veselie zobi, sarkanā – neveselie zobi, bet zilā – jau ārstētie zobi.

Izmēģiniet mākslīgā intelekta diagnostiku “Dentā”

Nav šaubu, ka MI turpinās revolucionizēt zobārstniecību un citas medicīnas nozares. No precīzākas diagnozes līdz ātrākām, efektīvākām procedūrām, šīs tehnoloģijas priekšrocības ir nepārprotamas un aizraujošas. 

Arī jums ir iespēja gūt labumu no progresīvākajiem zinātnes sasniegumiem, izmēģinot mutes dobuma diagnostiku ar MI. Visi “Dentas” zobārsti ir apmācīti darbā ar MI programmatūru un spēj sniegt katram pacientam pielāgotu izraksta analīzi un ārstēšanas ieteikumus. Par mākslīgā intelekta diagnostiku šobrīd nav papildus jāmaksā – tā ir iekļauta standarta zobārsta vizītes cenā.

Piesakies mutes dobuma izmeklējumam ar MI jau šodien

PIETEIKT VIZĪTI

Kontaktējieties
jebkurā laikā
PIETEIKT VIZĪTI​
contact form LV
+371
Checkboxes
PIETEIKT VIZĪTI
contact form LV
+371
Checkboxes
REĢISTRATŪRA
Rotating Image
Scroll to Top