08:00 - 20:00

Brīvības gatve 230, Rīga

Jaunumi
Aktuālākie jautājumi par zobu implantiem. Atbild mūsu zobārsts Dr.Ņikita Ņikoņecs

Jaunumi

IETEIKUMI
NO MŪSU PUSES

Aktuālākie jautājumi par zobu implantiem. Atbild mūsu zobārsts Dr.Ņikita Ņikoņecs

Zobu implanti

1) Kas ir zobu implanti?


Zobu implanti ir mūsdienīga un efektīva metode, lai aizstātu zaudētos zobus. Zobu implants ir maza titāna skrūve, kas tiek ievietota zoba kaulā. Pēc implanta ievietošanas uz tā tiek individuāli izgatavots kronis, kas izskatīsies un funkcionēs kā dabisks zobs.

2) Kā notiek zobu implantu ievietošana?


Zobu implantu ievietošanas procedūra sastāv no vairākiem soļiem: 

  • Konsultācijas laikā ar 3D rentgena palīdzību zobārsts novērtē pacienta žokļa kaula stāvokli, lai noteiktu, vai implanta ievietošana ir piemērots risinājums;
  • Implants tiek ķirurģiski ievietots kaulā;
  • Pēc dzīšanas procesa (3-6 menēši), kad implants ir integrējies kaulā, zobārsts kopā ar zobu tehniķi izgatavo pastāvīgu zobu kroni, kas izskatās un funkcionē kā dabisks zobs.

3) Cik ilgi kalpo zobu implanti?


Zobu implanti var kalpot visu mūžu, ja tie tiek pareizi ievietoti un pienācīgi kopti. Tas nozīmē regulāru zobu tīrīšanu un mutes dobuma kopšanu, kā arī zobu higiēnista un zobārsta apmeklēšanu vismaz reizi gadā. Ir svarīgi arī ievērot veselīgu uzturu un izvairīties no smēķēšanas, jo tā var negatīvi ietekmēt zobu implantu ilgmūžību. 

Tomēr retos gadījumos ar zobu implantu var rasties problēmas, piemēram, infekcija vai kaula zudums žoklī. Lai novērstu jebkādas problēmas un nodrošinātu implantu ilgmūžību, ir svarīgi konsultēties ar zobārstu un regulāri pārbaudīt zobu implantus.

4) Vai zobu implanta ievietošana ir sāpīga?


Zobu implantu ievietošanas procedūra tiek veikta lokālajā anestēzijā, tādēļ tas parasti nav sāpīgs process. Pēc procedūras var būt nelielas sāpes un diskomforts, bet to var mazināt ar pretsāpju medikamentiem. Tomēr, ja jums ir bažas par sāpēm, jūs varat konsultēties ar savu zobārstu par iespējamo diskomfortu.

5) Cik maksā zobu implanti?


Zobu implanta cenu ietekmē dažādi faktori, piemēram, izvēlētā implanta ražotājs, kaula apjoms un daudzums (vai nav nepieciešams mākslīgais kauls). Klīnikā “Denta” strādā ar “Neodent”, “Semados” un “Straumann” implantiem, kuru ķirurģiskā daļa (titāna skrūve) izmaksās 599-799 eiro. 

Kad implants ir iedzīvojies kaulā (pēc aptuveni 3-6 mēnešiem), var veikt protezēšanu. Tās izmaksas ir atkarīgas gan no izvēlētās implantu sistēmas, gan no izvēlētā kroņa materiāla. Metālkeramikas kronis uz implanta izmaksās no 600 eiro, bet cirkonija kronis – no 650 eiro par kroni.

Lai saņemtu precīzu pakalpojuma cenu, kas atbilst jūsu individuālajām vajadzībām un prasībām, nepieciešams apspriesties ar savu zobārstu.

Lai gan zobu implanti var būt dārgāki nekā citas zobu protezēšanas iespējas, tie ir ilgmūžīgi, efektīvi un ērti lietojami, un tie būs lielisks ieguldījums jūsu zobu un mutes veselībā.

6) Vai zobu implanti ir droši?


Zobu implanti ir ne tikai droši, bet arī viens no efektīvākajiem un ilgstošākajiem zobu aizstāšanas veidiem. Tomēr, kā ar jebkuru medicīnisko procedūru, pastāv neliels risks, ka var rasties komplikācijas, piemēram, infekcijas vai implanta neiedzīvošanās kaulā. Lai samazinātu šos riskus, ir svarīgi izvēlēties kvalificētu un pieredzējušu zobārstu, kā arī rūpīgi sekot pēcoperācijas norādījumiem. Regulāri apmeklējot zobārstu un uzturot labu mutes higiēnu, var palīdzēt saglabāt zobu implanta ilgmūžību un novērst iespējamas problēmas.

7) Kā rūpēties par zobu implantiem?


Lai saglabātu zobu implanta ilgmūžību un novērstu iespējamās problēmas, ir svarīgi pareizi par to rūpēties. Šeit ir daži padomi, kā rūpēties par zobu implantiem:

  • Uzturēt labu mutes higiēnu: Regulāra zobu tīrīšana ir svarīga, lai novērstu baktēriju uzkrāšanos un infekcijas risku. Tādēļ ir ieteicams tīrīt zobus divas reizes dienā ar zobu pastu un zobu diegu.
  • Vizītes pie zobārsta: Ir svarīgi regulāri apmeklēt zobārstu, lai pārbaudītu zobu implanta stāvokli un novērstu iespējamās problēmas.
  • Izvairīties no smēķēšanas: Smēķēšana var saīsināt zobu implanta kalpošanas laiku un palielināt infekcijas risku.
  • Ierobežot alkohola lietošanu: Pārmērīga alkohola lietošana var kaitēt zobu implantiem.
  • Ievērot veselīgu uzturu: Veselīgs uzturs var palīdzēt saglabāt zobu un mutes veselību kopumā.
  • Ievērot drošības pasākumus, piemēram, naktī velkot zobu aizsargkapes, lai novērstu implantu bojājumus.
  • Pārbaudiet zobu implanta stāvokli regulāri un sazinieties ar zobārstu, ja jums ir jebkādas bažas vai sāpes.

Lai saglabātu zobu implanta ilgmūžību, ir svarīgi ievērot šos padomus un regulāri apmeklēt zobārstu.

8) Kādas ir zobu implantu priekšrocības salīdzinājumā ar citiem zobu aizstājēju veidiem?


Zobu implanti ir viens no populārākajiem un efektīvākajiem veidiem, lai aizstātu zaudētos zobus. Salīdzinot ar citām zobu protezēšanas iespējām, zobu implantiem ir vairākas priekšrocības:

  • Izskats un funkcionalitāte: Zobu implanti izskatās un darbojas kā dabiski zobi, kas nozīmē, ka tie ir ērti un viegli lietojami;
  • Ilgmūžība: Zobu implanti ir izturīgi – ja tiek pareizi kopti, tie var kalpot vairāk nekā 20 gadus;
  • Kaulu saglabāšana: Zobu implanti palīdz saglabāt kaula struktūru, jo tie aizstāj zaudētos zobus un novērš kaula samazināšanos;
  • Ēšanas spējas: Ar zobu implantiem pacients var ēst jebko, jo tie darbojas kā dabiski zobi;
  • Komforts: Zobu implanti ir ērti un komfortabli lietojami. Tie neizraisa diskomfortu vai sāpes, kā to var izraisīt citi zobu protezēšanas veidi;
  • Uzturēšana: Zobu implantiem nav nepieciešama īpaša kopšana. Tos var uzturēt tāpat kā dabiskos zobus, ar pareizu tīrīšanu un regulāriem zobārsta apmeklējumiem.

9) Vai zobu implanti ir piemēroti ikvienam?


Ir vairāki faktori, kas jāņem vērā, lai implants veiksmīgi integrētos, piemēram:

  • Kaulu blīvums un apjoms. Lai veiksmīgi ievietotu zobu implantu, ir nepieciešams pietiekami blīvs un kvalitatīvs kauls. Ja kauls nav pietiekami blīvs vai ja tā ir par maz, var būt nepieciešams veikt papildu mākslīgā kaula pieaudzēšanu;
  • Veselības stāvoklis. Ir svarīgi, lai pacients būtu vesels un bez nopietnām hroniskām slimībām, kas var ietekmēt implantu integrēšanos kaulā.
  • Vecums. Jauniešiem, kuri vēl aug, nav ieteicams ievietot zobu implantus. Savukārt cilvēkiem gados var būt grūtāk integrēt implantus, jo kaulu biezums un kvalitāte var būt samazinājusies.
  • Smēķēšana, jo tā var ietekmēt implantu integrēšanos kaulā.

Katrs pacients ir unikāls, tāpēc ir svarīgi konsultēties ar zobārstu, lai noteiktu, vai zobu implantēšanas procedūra ir jums piemērots risinājums.

10) Vai ir kādi riski, kas saistīti ar zobu implantiem?


Kā ar jebkuru medicīnisko procedūru, arī zobu implantiem ir iespējami riski un komplikācijas. 

Tomēr kopumā zobu implantu ievietošanas procedūra ir droša un efektīva, un komplikācijas ir reti sastopamas.

Daži no iespējamiem riskiem, kas var rasties saistībā ar zobu implantiem, ir:

  • Infekciju risks ir viens no galvenajiem riskiem saistībā ar zobu implantu procedūru. Lai novērstu infekciju, ir svarīgi uzturēt labu mutes higiēnu un ievērot zobārsta norādījumus.
  • Implants neintegrējas kaulā. Tas var būt saistīts ar nepietiekamu kaula blīvumu vai kvalitāti, smēķēšanu, slimībām vai citiem faktoriem.

Lai samazinātu iespējamos riskus un komplikācijas, ir svarīgi izvēlēties pieredzējušu un kvalificētu zobārstu, ievērot visus ieteikumus un rūpīgi sekot pēcoperācijas norādījumiem.

Lai gan zobu implanti var būt dārgāki nekā citas zobu protezēšanas iespējas, tie ir ilgmūžīgi, efektīvi un ērti lietojami, un tie var būt lielisks ieguldījums jūsu zobu un mutes veselībā.

Šie ir tikai daži no biežāk uzdotajiem jautājumiem par zobu implantiem. Ja jums ir konkrēti jautājumi vai bažas, iesakām konsultēties ar savu zobārstu.

PIETEIKT VIZĪTI

Kontaktējieties
jebkurā laikā
PIETEIKT VIZĪTI​
contact form LV
+371
Checkboxes
PIETEIKT VIZĪTI
contact form LV
+371
Checkboxes
REĢISTRATŪRA
Rotating Image
Scroll to Top