fbpx

Īstā medicīna ir profilakse!

Zobu silanti - pārbaudīta metode zobu aizsardzībai pret kariesu!

  Pierakstieties pie Zobārsta Dr.Romāna Ošenieka un pasargājiet savus zobus ilgtermiņā.

  Ieguvums no zobu pārklāšanas ar silantiem – pārsniedz izmaksas

  Viena zoba pārklāšana ar silantu pirms tam to apstrādājot ar lāzeri izmaksās 30 Eur vai ar ierasto pārklāšanas tehniku 10-20 Eur par zobiņu. Šī procedūra palielinās bērnu zoba aizsargspējas no cukuroto ēdienu un dzērienu destrūktīvās ietekmes. Vissvarīgāk silantus ir uzklāt 6-7 gadu vecumā uz pirmajiem patstāvīgajiem sānu zobiem jeb tā saucamajiem sestajiem un septītajiem. Kad 11-13 gadu vecumā maiņas sakodiena laikā izšķiļās pārējie sānu zobi, tos arī ir svarīgi pasargāt un pārklāt ar zobu silantiem.
  Arī mazākiem bērniem 3-5 gadu vecumā ir ieteicams piena zobiņus pārklāt ar silantiem, lai tos pasargātu.

  Īpaši, svarīgs un noderīgs silantu pārklājums būs zobiem, kuri ir tiko izšķīlušies vai tuvāko četru gadu laikā pēc zobu izšķilšanās, jo šajā periodā ir ļoti liela iespējamība iegūt zoba bojājumu savas nepietiekamās mineralizēcijas dēļ.

  Par Silantiem un to priekšrocībām stāsta Zobārstniecības “Denta“ bērnu zobārsts Dr.Romāns Ošenieks!

  Šādi izskatās lielais dzeroklis ar ļoti izteiktām rieviņām, jeb fissūrām.
  Zobam ir anatomiskā nosliece dabūt kariozo bojājumu.

  Un tā izskatās zobs, kurš ir pasargāts no kariesa.
  Zobs ir gluds un nebojājās.

  pēc personīgās mutes dobuma higiēnas

  Ideālā metode kariesa aizsārdzībai

  Zobārstniecības silanti ir speciāli ražoti šķidrie materiāli, kas perfekti aizsniedz zobu rieviņu dziļumus, mehāniski nobloķējot kariesa uzņēmīgās vietas.

  uzlikšanas tehnika

  Un galvenais kā zobs netiek urbts!

  Zobārsts notīrā zobu ar birstīti un pastu, apstrādā ar skābi lai uzlabotu silanta fiksāciju, noskalo, izžāvē, un ielēj silantu rieviņās, tad sacietinā ar gaismu. Pārbaudā vai tas netraucē sakodienā.

  Bērniem līdz pat 90% no visā pastāvīgo zobu kariesa ir zobu rieviņu kariess, un piena zobiem līdz pat 44%. Zobu rieviņas, – jeb zobu fissūras un aklās bedrītēs,- savas izteiktās anatomijas dēļ, spej uzkrāt zobu aplikumu, kas tālāk ietekme zobu kariesa veidošanos, un vēlāk progresē, radot sāpes un iekaisumu.

  Vissvarīgāk sīlantus uzlikt pāstāvīgiem zobiem, uz lieliem dzerokļiem, tā saucāmie sestie un septītie. Bet īpašos gadījumos, arī mazājiem dzerokļiem un augšējiem priekšzobiem. Pats labākais pārklāt ar sīlantiem uzreiz pēc zobu izsķilšanās, vai 4 gadu laikā pēc šķilšanās, kad ir vislielākais risks zobam dabūt bojājumu, savas nepietiekamas mineralizācijas dēļ.

  Silantus periodiski ir jāvēro. To dara zobārsts kārtējās zobu pārbaudes laikā. Mūsu valstī valsts apmaksātā zobārstniecība ir divas reizes gadā. Un tās iespējas ir jāizmanto, pat tad kad vizuāli šķiet, ka ar zobiem viss ir kārtībā. Bērns vismaz pierod pie zobu pārbaudēm, un psiholoģiski vieglāk sāk pārnest vizīti pie zobārsta.
  Protams, sīlantiem var dabūt arī viena gada garantiju. Ja silants ir zaudējis savu veselumu, ir daļēji atdalījies, vai nokritis, tas ir jāatjauno.

  Statistiski pa trīm gadiem nokrīt ap 13% silantu, pa pieciem gadiem 23%, no tiem silantiem, kas ir uzlikti uz pastāvīgiem lieliem dzerokļiem. Silanti uz piena zobiem turās labāk. Bet lielu lomu nospēlē arī zobu anatomija, un tieši tas, cik dziļās ir zobu rieviņas.

  Dažos gadījumos, kad ir neliels zobu kariess, un tas nav tik dziļš lai konstatētu kavitātes veidošanos, var uzlikt zobu silantu. Tas hermētiski iekonservē bojājumu, un kāries neattīstās. Tik daudz silants ir labs!

  Pēc veiktiem pētījumiem, karies ir pilnīgi apstājies 83% gadījumu pirmā gadā!

  Sapņo par veselīgu smaidu?

  Pierakstieties periodontīta ārstēšanai ar lāzeru

  ATSAUKSMES

  “Klīnika ir lieliska! Patiešām patīk viss. Zobārste profesionāli un veiksmīgi noņēma man 8.zobu, neko negriežot, sapratu, ka mani iepriekšējie zobārsti vienkārši negribēja, teiksim tā, “baktīties” un aizsūtīja mani pie Stradiņa uz operāciju galda, lai mazāk darba, un šeit viss man tika izdarīts IDEĀLI. Liels paldies!”

  Kristaps
  facebook sekotājs

  “Klīnika ir lieliska! Patiešām patīk viss. Zobārste profesionāli un veiksmīgi noņēma man 8.zobu, neko negriežot, sapratu, ka mani iepriekšējie zobārsti vienkārši negribēja, teiksim tā, “baktīties” un aizsūtīja mani pie Stradiņa uz operāciju galda, lai mazāk darba, un šeit viss man tika izdarīts IDEĀLI. Liels paldies!”

  Kristaps
  facebook sekotājs


  Pierakstīties uz pieņemšanu


   REĢISTRATŪRA

   REĢISTRATŪRA
   20289289, 67553339


   ADRESE

   Brīvības gatve 230, Rīga, LV-1039


   E-pasta adrese pierakstoties vizītei:

   pieraksties@denta.lv


   E-pasta adrese:

   denta@denta.lv

   Sazināties

   Sazināties jau tagad

   Zobārstniecība, kas padarīs Tavu smaidu neatvairāmu!


   Telefons saziņai

   Reģistrācija
   67553339, 20289289   Piesakies e-pastā

   pieraksties@denta.lv   Klīnika Denta

   Kontaktinformācija

   Brīvības gatve 230
   Tel. 67553339


   Sekojiet mums

   Sociālajos tīklos   Copyright by SIA “Klinika Denta” 2022. All rights reserved.

   Zobārstniecības klīnikas Denta logotips