08:00 - 20:00

Brīvības gatve 230, Rīga

Zobu implanti

VIENS SPECIĀLISTS VISIEM PROTEZĒŠANAS SOĻIEM

Mūsu pieredzējušie zobārsti implantologi palīdzēs jums iegūt estētisku smaidu un atgūt visas funkcionālās īpašības, kas piemīt dabiskiem zobiem. 

 

Konsultācijas laikā zobārsts implantologs izvērtēs jūsu mutes dobuma vispārējo stāvokli, izstāstīs par iespējamajiem risinājumiem un plānotajām izmaksām.

 

Implantologs izplānos ne tikai ķirurģisko procedūru, bet arī visu protezēšanas procesu. Tātad jums būs jāapmeklē tikai viens profesionālis, kurš izplānos un nevainojami paveiks visus ķirurģiskos soļus un protezēšanas nianses.

Zobu implanti

Mūsdienu zobu protezēšana nav iedomājama bez zobu implantiem. Implants ir sava veida titāna skrūve, kuru ievieto žokļa kaulā. Implanta iekšpusē ir dobums ar vītni, kurā ieskrūvē jūsu jauno zobu. 

 

Pēc ķirurģiskās implanta ievietošanas kaulā ir jānogaida 3-6 mēneši, lai implants sadzīst. Tad vītnes vietā tiek ievietots speciāli izgatavots pamats (abatments), uz kura vēlāk zobu tehniskajā laboratorijā izgatavo pašu zobu.

VIENA IMPLANTA IEVIETOŠANA ILGST APTUVENI 20-30 MINŪTES. KAD IMPLANTS IR SADZIJIS (PĒC 3-6 MĒNEŠIEM), VAR LIKT KRONI.

Zobu implanti
Zobu implanti
Zobu implanti

Protezēšana uz implantiem

Klīnikas “Denta” implantologi protēzisti izmanto divu veidu materiālus – cirkoniju un metālkeramiku.

 

Cirkonija kronis – maksimāli estētisks un izturīgs.

 

Cirkonijs ir spēcīgs, ilgmūžīgs un vizuāli pievilcīgs materiāls. Šādi kroņi ir ideāli piemēroti, lai nosegtu bojāto zobu un atjaunotu dabīgo izskatu. 

 

Metālkeramikas kronis – viens no senākajiem un lētākajiem kroņu veidiem.

 

Metālkeramika ir izturīgs, bet ne vienmēr pietiekoši estētisks materiāls. Tāpēc šādus kroņus biežāk izvēlas likt sānu zobu rajonā, bet retāk – priekšzobu rajonā.

Cirkonija kroņa priekšrocības

  • Izturība: cirkonija kroņi kalpo ilgāk;
  • Estētika: šo caurspīdīgo materiālu var maksimāli pielāgot dabīga zoba krāsai;
  • Tiek saglabāts vairāk no esošā zoba: balsta zobs jānoslīpē mazākā apmērā.

Cirkonija kroņus izgatavo no cirkonija oksīda – ļoti spēcīga materiāla, kas ir saderīgs ar cilvēka ķermeni. Cirkonijam ir daudzveidīgs pielietojums medicīnā (piemēram, mākslīgās locītavas), un tas ir pazīstams ar savu izturību un estētiku.

Zobu implanti
Zobu implanti
Zobu implanti

METĀLKERAMIKAS KRONIS – LĒTĀKAIS PROTĒŽU MATERIĀLS

Metālkeramikas kronis ir viens no senākajiem protezēšanas veidiem, ko bieži izmanto, izgatavojot atsevišķus kroņus un tiltu karkasus. Tas sastāv no metāla karkasa, kas parasti ir 0,3 mm biezumā un veido balstu. Virs tā tiek klāts keramikas slānis, kas ļauj iegūt vēlamo zoba krāsu. Tomēr jāņem vērā, ka pelēkais metāla tonis var spīdēt cauri vai dot zobam pelēcīgu nokrāsu.

 

Metālkeramikas kroņa trūkums ir tā strukturālā metāla un keramikas saderība – kronis var ieplaisāt pie lielas slodzes. Metālkeramikas kroņa izgatavošanas process ir sarežģīts, kas palielina iespēju kļūdīties, samazinot kroņa kalpošanas laiku.

 

Lai estētiski izgatavotu metālkeramikas kroni, ir nepieciešams vairāk noslīpēt dabīgo zobu, kas arī var ietekmēt protēzes kalpošanas laiku. 

 

Ar laiku metālkeramikas kroņi mēdz oksidēties un iekrāsot zilu smaganu. Vizuālo aspektu dēļ šos kroņus biežāk izvēlas likt sānu zobu rajonā, retāk – priekšzobu zonā.

PIETEIKT VIZĪTI
contact form LV
+371
Checkboxes
PIETEIKT VIZĪTI
contact form LV
+371
Checkboxes
REĢISTRATŪRA
Rotating Image
Scroll to Top