08:00 - 20:00

Brīvības gatve 230, Rīga

Jaunumi
Kā sagatavot bērnu zobārsta apmeklējumam – Klīnika denta

Jaunumi

IETEIKUMI
NO MŪSU PUSES

Kā sagatavot bērnu zobārsta apmeklējumam – Klīnika denta

Sagatavot bērnu zobārsta apmeklējumam ir atbildīgs process. Vai tas būs pirmais zobārsta apmeklējums vai atkārtots, pēc dabas ir iekārtots tā, ka tas nerada īsti lielu sajūsmu. Tāpēc būtu labi vecākiem bērnus nesatraukt vēl vairāk.

Bieži vien vēcāki, gatavojot bērnu zobārsta apmeklējumam, saka :”Tev nekas nesāpēs… Tev neko nedarīs…” – un mēģina viņu pierunāt uzvesties labi, pirms bērns ir atnācis uz klīniku un ieraudzījis zobārstu. Tas bērnam liek satraukties jau iepriekš, tāpēc no šādas “sagatavošanas “ ir jāizvairās. Jāizturas ikdienišķi un dabiski. Vienkārši vizītes vai iepriekšējā dienā jāpasaka bērnam, ka “iesim pie zobārsta, kurš saskaitīs zobiņu, palīdzēs un pamācīs, kā pareizi tos kopt”. Iepriekš jau var izmēģinat un izspēlēt, kas būs jādara zobārsta krēslā.

Ko labāk nedarīt.

  • Nesakiet bērnam: “Tev neko nedarīs,” – jo pat apsēsties krēslā, atvērt muti un ļaut zobārstam apskatīt zobus nozīmē Kaut ko darīt. Labāk stastiet, kas jādara bērniem un ko darīs zobārsts.
  • Nesakiet bērnam : “Tev nekas nesāpēs,” – jo bērns līdz 4-5 gadu vecumam sāpes neatšķir no spiediena sajūtas, tāpēc bērns pat zobārsta pieskārienu zobam var uztvert kā sāpes. Labāk sakiet, ka dakterītis būs ļoti uzmanīgs un rūpīgs.
  • Ja vecākiem pašiem ir stipras bailes no zobārsta, bērns to jutīs un baidīsies jums līdzi. Ja ir iespējams, lai bērnu labāk pavada kāds tuvinieks, kas nebaidās no zobārsta un spēj vizīti pie zobārsta uztvert neitrāli, bez saasinātām emocijām. 4.Pēc iespējas izvairieties no sarunām ar negatīvu attieksmi pret zobārstniecību, pat ja liekas, ka bērns nedzird. Nekad nevajag bērna klātbūtnē skaļi apspriest, cik ļoti zobārsts jūs nomocījis vai cik briesmīga kājminamā zobu urbjamā mašīna bija kādreiz, jūsu bērnībā. Bērns nespēj atšķirt pagatni no tagadnes un uztver to kā realitāti. Brīdī, kad bērnam būs jāiet pie zobārsta, šie stāsti ātri uzpeldēs no zemapziņas.

Šie ieteikumi kā sagatavot bērnu zobārsta apmeklējumam būs noderīgi ikvienam bērnam.

PIETEIKT VIZĪTI

Kontaktējieties
jebkurā laikā
PIETEIKT VIZĪTI​
contact form LV
+371
Checkboxes
PIETEIKT VIZĪTI
contact form LV
+371
Checkboxes
REĢISTRATŪRA
Rotating Image
Scroll to Top